مجازی سازی شبکه از طریقVMware vSphere

VMware vSphere ، مجموعه ای جامع از محصولات و ویژگی هایی است که با یکدیگر ، قابلیت مجازی سازی حرفه ای را ارائه می کنند، مجموعه محصولات و ویژگی های vSphere ، شامل موارد زیر می شوند که به اختصار شرح داده شده است:

 • VMware ESXi :
  هسته اصلی مجموعه محصولات vSphere ، ESXi است .ESXi، لایه مجازی سازی است که به عنوان اساس مجازی سازی در خدمت باقی محصولات مجموعه می باشد. در نسخه جدید vSphere، بخش سروری مجموعه فقط در قالب Vmware ESXi ارائه شده است ، در صورتیکه در نسخه قبلی ، بخش سروری در قالب دو محصول با نام های ESX و ESXi ارائه شده بود.

 • VMware vCenter Server:
  vCenter Server، به مدیران IT امکان پیاده سازی ،مدیریت، مانیتور، اتوماتیک و امن کردن زیر ساخت های مجازی در یک محیط متمرکز را می دهد.این نرم افزار قدرتمند،امکان مشاهده و مدیریت تمامی میزبانهای ESXi را در یک کنسول به مدیران vSphere، می دهذ.


 • vSphere Update Manager:
  vSphere Update Manager، قابلیتی برای vCenter Server می باشد که به کاربران کمک می کند که میزبانان ESXi و ماشین های خود را با آخرین Updateها ، به روز نگه دارند.

 • VMware vSphere Client and vSphere Web Client:
  vSphere Client، نرم افزاری تحت ویندوز است که توسط آن می توانیم مستقیما به تک تک میزبانها متصل شویم و یا به vCenter Server، برای مدیریت تمامی میزبانها در یک کنسول، متصل شویم.

 • :vSphere Web Client
  نرم افزاری تحت وب می باشد که اکثر قابلیت های نرم افزار vSphere Client ، را دارد. هم چنین دیگر نیازی نیست که مدیران در ابتدای کار نسخه کامل vSpher Client را نصب کنند، لذا آنها می توانند در ابتدا از این ویژگی استفاده کنند و اقدامات ابتدایی را انجام دهند و در ادامه کار اقدام به نصب vSpeher Client. نمایند.

 • VMware vShield Zones:
  VMware vSheild Zones، روی ماشین های مجازی واقع در vSphere، دیواره آتش (Firewall)، اضافه می کند،vSheild Zones، به مدیران vSphere، امکان مشاهده و مدیریت جریانهای ترافیکی شبکه را می دهد.به موجب آن ، مدیران می توانند سیاستهای امنیتی شبکه را برای همه ماشین ها اعمال کنند و اطمینان یابند که در صورت جابه جایی ماشین ها ، سیاست ها هم چنان روی آنها اعمال می شود.

 • VMware vCenter Orchestrator
  .با استفاده از vCenter Orchestrator، مدیران vSphere می توانند جریانهای کاری اتوماتیکی را برای وظایف متنوع و گسترده همراه با vCenter Server ایجاد کنند.این جریان های اتوماتیک کاری می تواند از سطح ساده تا پیچیده متغیر باشد.

 • vSphere Virtual Symmetric Multi-Processing
  Virtual Symmetric Multi-Processing (vSMP or Virtual SMP)، ویژگی است که به مدیران ساختار مجازی ،قابلیت ساخت ماشین ها را با چندین پردازشگر،ارائه می کند

 • Storage I/O Control and Network I/O Control:
  Storage I/O Control ، مدیران مطمئن شوند که ماشین هایی که در دسترسی به منابع storageها اولویت دارند، هر زمان که نیاز دارند دسترسی پیدا می کنند، Network I/O، به مدیران VMware روشی ارائه می کند که پهنای باند شبکه به میزان مناسبی بر اساس اولویت و محدودیت ها به ماشین ها اختصاص یابد.

 • Profile-Driven Storage:
  مدیران vSphere قادرند که منابع فضای ذخیره سازی را با توجه به سیاست های تعریف شده برای کاربران، گروه بندی کنند و از آن به بعد، برای تعریف منبع فضای ذخیره سازی برای هر ماشین جدید، مراحل کمتری را طی کنند.

 • vSphere High Availability:
  vMotion زمانی استفاده می شود که مبدا و مقصد در میزبان های ESXi در حال اجرا هستند و صرفا بین آن دو میزبان حرکت می کنند.ولی این قابلیت برای وقوع خرابی های غیر قابل پیش بینی می باشد، بنابراین در این شرایط یک ماشین یا یک میزبان از بین رفته است و روی میزبانی دیگر ، ماشین و یا میزبان از دست رفته، Restart، می شود.

 • vSphere Fault Tolerance:
  FT، زمان downtime را در خرابی سرورهای فیزیکی، حذف می کند. با استفاده از تکنولوژی vLockstep،نسخه دوم از ماشین ها را در سرور فیزیکی دیگری نگه داری می شود.هر خرابی که در نسخه اولیه ماشین ها رخ دهد ، نسخه دوم ماشین ها به میان می آید و اجازه هیچ downtimeای را در سیستم نمی دهد.

 • vSphere Storage APIs for Data Protection and VMware Data Recovery:
  یکی از مهم ترین جنبه های هر شبکه،تعریف استراتژی قابل اطمینانی برای گرفتن Backup است.به منظور شناسایی نیازمندی های سازمان برای گرفتن backup، Vsphere 5، دو جزء کلیدی دارد: VADP و VDR....

 • vSphere Storage DRS:
  vMotion، اجرای ماشین ها ، CUP و memory را انتقال می دهد ولی حافظه آنها انتقال نمی یابد. Storage vMotion، فقط قابلیت انتقال حافظه ماشین ها((storage را ارائه می کند.

 • vSphere Distributed Resource Scheduler:
  DRS، منابع سخت افزاری شما را در محاسبات دائما در حالت تعادل نگهداری می کند و منابع را بین میزبان ها پخش می کند

 • Distributed Power Manager vSphere :
  اساس کار این تکنولوژی به این صورت می باشد که پس از پایان ساعات کاری که بار بر روی سرورها کم می شود، به صورت اتوماتیک آنها را به یک یا چند ESXi Server مشخص منتقل می نماید و بقیه ESXi ها را تا زمانی که دوباره بار کاری زیاد شود( صبح روز بعد) در حالت Stand by نگه می دارد.

 • Storage vMotion:
  همان قابلیت را برای فضاهای ذخیره سازی ارائه کرده است.با این قابیلت می توانیم Storage های ماشین های مجازی در حال اجرا را بین datastoreها، بدون قطعی و بدون اینکه در کارایی ماشین ها تغییری به وجود آید، جابه جا کنیم.

 • vSphere vMotion and Storage vMotion:
  vMotion، که آن را با نام live migration نیز می شناسند، یکی از ویژگی های ESXi وvCenter Server است که به مدیران امکان حرکت ماشین های در حال اجرا را از یک میزبان فیزیکی روی ESXi به میزبان فیزیکی دیگر بدون قطعی ، ارائه می کند.


مجازی سازی شبکه های کامپیوتری

شرکت مهندسی ابل رایان پویا


«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

شرکت مهندسی ابل رایان پویا

شرکت مهندسی ابل رایان پویا با مسئولیت محدود این افتخار را دارد بهترین خدمات و پشتیبانی را در خدمات مرتبط با امنیت سازمان را ارائه نماید.
همواره سعی ما بر کسب رضایت ذینفعان می باشد.